Loading...

+90 544 147 67 00

Eğitimler

Buradasınız : Argus Danışmanlık / Eğitimler / Müşteri Deneyimi Yönetimi

Müşteri Deneyimi Yönetimi

 “Müşteri Deneyimi Yönetimi” projelerinde kuruma özel çözümlerle müşterinin gözünde farklılaşmak ve tercih edilen ürün ve hizmeti sunan marka haline gelmek için atılması gereken adımları belirliyor ve bunların uygulanması için destek oluyoruz.

Öncelikle “Müşteri Deneyimi Yönetimi” nin neden önemli olduğunu biraz daha açalım. Birkaç madde ile özetlemek gerekirse;

  • Müşteri beklentileri sürekli değişiyor ve artıyor.
  • Y ve Z kuşakları artık yeni tüketicilerimiz.
  • Mevcut müşteriye yatırım yapmak çok daha kârlı.
  • Gerçek farklılaştıran faktör «Hizmet kalitesi»
  • Müşteriler her zamankinden daha çok «velinimetimiz»

Müşteri Deneyimi Yönetimi modeli içinde kurumun her temas noktasındaki yaşattığı deneyimi gözden geçirirken geliştirilmesi gereken konuları tespit ediyor ve bunlar için öneriler geliştiriyoruz.

Üç aşamada ele aldığımız projede kurum ile belirlenen kapsam dâhilinde mevcut durumun tespiti, istenen durumun tanımlanması ve belirlenen aksiyonların hayata geçirilmesi aşamalarında kıdemli danışmanlarımız ile hedeflenen çıktıların üretilmesini sağlıyoruz.

“Müşteri Yolculuğu Haritası” ile kurumun kanal ve ürün / hizmet seviyesindeki performansını değerlendirirken hizmetin mükemmelleştirilmesi için rehber niteliği taşıyan bulgular üretiyoruz.

Hizmet standartları, checklist ve scriptler yanında müşteriyi şaşırtacak ürün/hizmet fikirleri dokümante ediyoruz.

«Mükemmel Hizmet» kültürünü yaratmak için kurumun müşteriye «ne söylediği» kadar «nasıl söylediği»'nin de önemli olduğundan hareketle çalışanların sahip olması gereken yetkinlik ve özellikler için gerekli eğitim ve gelişim programlarını tasarlayıp hayata geçiriyoruz.

Kurumunuzun mükemmel müşteri deneyimi yaşatmak için gerekli dönüşümü sağlayacak “Müşteri Deneyimi Yönetimi” projeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.